Project Description
Miért szükséges a fogszabályozás?
A fogszabályozás célja nem kizárólag a fogak, a fogsor esztétikájának a kialakítása, hanem a harapási rendellenességek megszüntetése. Fogazatunk az esztétikán túl fontos funkcionális szerepet játszik életünkben. A fogak közötti torlódások, a megdőlt fogak és a hézagok nem csak esztétikai problémát okoznak, hanem gyakran magukban hordozzák a későbbi fogászati megbetegedések kockázatát.
Milyen életkorban ajánlott a fogszabályozás?
Az emberekben az a tévhit él, hogy a fogszabályozás csak gyermekkorban kivitelezhető, viszont manapság a modern technológiának köszönhetően lehetőség van felnőtt korban is fogszabályozásra. A különböző fogszabályozó készülékek bármely életkorban képesek javítani a fogak pozícióját. Bár a legtöbbször a gyermek- és tinédzserkorhoz társítjuk a fogszabályozó viselését, valójában az életkor nem befolyásolja fogaink mozgóképességét.
Fogszabályozás előnyei
- Önbizalom növelése
- Jobb szájhigiénia
- Rágás és beszéd javítása
- Esztétikai előnyök
- Későbbi fogászati problémák és a parodontális betegség megelőzése
Fogszabályozás menete
Az első konzultáció során felmérjük az igényeket, tájékoztatjuk a pácienst a lehetőségekről. Ezt követően történik a lenyomatvétel, röntgenfelvételek- és fotók elkészítése, ami alapján összeállítjuk az egyénre szabott kezelési tervet, amit a második konzultáció során részletesen ismertetünk a pácienssel és megbeszéljük a felmerülő kérdéseket. Miután kiválasztottuk a páciens számára legideálisabb készüléket, átadjuk/beragasztjuk. A kezelés ideje alatt a kivehető fogszabályozó esetén a kontroll 6-12 hetente, rögzített készülék esetén 4-6 hetente szükséges. A fogszabályozó kezelés aktív fázisának befejeztével fontos retenciós készülék hordása meghatározott ideig.
Ha Ön is szeretne szabályos, vonzó mosolyt, kérjen időpontot konzultációra.


